ŽIVĚ: Poslance čekají interpelace na vládu. Naposledy je řešili před čtyřmi měsíci

před 2 měsíce 70

Živý přenos z Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky VIDEO: PSP

VIDEO: PSP

Poslance na čtvrteční schůzi sněmovny čekají především písemné a ústní interpelace na členy vlády. Naposledy se ústními interpelacemi zabývali na konci loňského října, vrátí se k nim tedy po zhruba čtyřech měsících. Kromě toho by měli schvalovat některé mezinárodní smlouvy a dohody.

Na sněmovní interpelace jsou podle jednacího řádu vyčleněny čtvrtky. V posledních měsících se však v tyto dny spíše odehrávaly mimořádné schůze svolané často z popudu opozice. Opozice pak kritizovala, že se na interpelace nedostává řada. Neprojednaných a neuzavřených písemných interpelací jsou ve sněmovně dvě desítky.

Poslanci by se měli také věnovat schvalování mezinárodních smluv. Je mezi nimi například smlouva s Kamerunem o zamezení dvojímu zdanění nebo smlouva se Slovenskem o státních hranicích. Na schválení čeká také smlouva s Uzbekistánem o zpětném přebírání osob.

Prosíme podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice. Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc.

Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet:
4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech
na mailu [email protected].

Free Czech Media Sdružení na podporu nezávislé žurnalistiky

Přečtěte celý článek