V první lednové pondělí se sešla vláda, aby projednala aktuální epidemickou situaci v Česku. Ta se během vánočních svátků dostala v rámci protiepidemického systému na dosud nejvyšší hodnotu. V plánu měl kabinet posoudit platná opatření proti šíření koronaviru. Zabýval se také novými kompenzačními programy pro další obory zasažené pandemií covid-19.

Praha 16:33 4. ledna 2021

Během vánočních svátků byl rizikový index v Česku na dosud nejvyšší hodnotě 90 bodů. V pondělí klesl o 5 bodů, přesto nadále celostátní skóre zůstává v pátém stupni pohotovosti, a to šestý den po sobě.

Vyšší prosincové denní nárůsty se nyní odrážejí v počtu lidí, kteří vyžadují nemocniční péči. Zatímco o svátcích byla nutná hospitalizace u více než 4300 nemocných, v závěru roku jejich počet přesáhl 6000. V pondělí je v nemocnicích 5777 pacientů, 877 je ve vážném stavu.

Ministr průmyslu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) nepředpokládá, že by se v Česku měla opatření proti covidu ještě zpřísňovat. Podle něj už také není, co by se zpřísňovalo. Řekl to v pondělí v ranním rozhovoru pro Radiožurnál.

aur

Nejčtenější

Nejnovější články

  1. ŽIVĚ: Vláda poprvé jednala v novém roce. Řešila aktuální epidemickou situaci

  2. Calais by prospělo obnovení bezcelní zóny, říkají podnikatelé. Davy turistů jsou pro město minulostí

  3. Nejdelší Jizerská padesátka v historii? Slavný závod může kvůli opatřením trvat až dva týdny

  4. Macík obsadil ve druhé etapě Dakaru mezi kamiony páté místo. Motocyklista Michek byl šestnáctý

  5. Online supermarket Rohlik.cz získal francouzského investora. Dohodu posuzuje antimonopolní úřad

  6. Konec éry levice?

Aktuální témata

Koronavirus, Druhá vlna koronaviru, Lockdown, Film, Koronavirus USA, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Parlamentní volby 2021, Euro 2020, Prezidentské volby USA 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme