Životní trápení herečky Thielové. Vnoučatům z manželovy strany musela vyplatit přes milion

5 měsíce starý 33

Prvním manželem Valentiny Thielové, která zemřela v neděli 16. října ve věku 89 let, byl básník a spisovatel Vladimír Thiele. Po rozvodu se zamilovala do Arpáda Vilčeka, který měl z prvního manželství dvě děti. Pokoušeli se spolu o miminko, ale nebylo jim přáno.

„V mládí jsem byla dvakrát mimoděložně těhotná, jednou to měla být dvojčátka. A to bylo v době, kdy nebyly ultrazvuky, takže mě kuchali jako slepici. Šlo mi o život. Poprvé, když mi bylo 28 let, a podruhé v 31 letech,“ svěřila se herečka před časem v rozhovoru pro deník Aha!

Uvažovala i o adopci, což se doma nesetkalo s pochopením. „Já jsem chtěla, ale můj muž nechtěl cizí,“ vysvětlovala Theilová. S dětmi svého manžela přitom neměla zrovna nejlepší vztahy. „Ony byly na Slovensku. Ale 19 let jsme na ně platili, to jo. Někdy napsaly nebo zavolaly, ale jak byly starší, tak se kontakt omezil. Kašlaly na svého tátu. Až když měl syn padesáté narozeniny, tak manžela pozval. I když na tom byl zdravotně špatně, moc se těšil a koupil si jízdenku. Jenže syn mu nakonec řekl, že se to nehodí. Můj muž se kvůli tomu opravdu trápil. Rok nato syn dostal infarkt a zemřel,“ prozradila herečka.

Vnoučatům z manželovy strany musela dát vše

Problém nastal i v době, kdy se stala vdovou. „Když můj muž zemřel, přijela jeho dcera s manželem. Syn měl dítě a dcera také. Tihle dědili. My jsme neměli závěť. Musela jsem dokonce do bytu pozvat odhadce a vyplatit je. Řekla jsem jim, ať si vezmou, co chtějí. Oni jsou přitom dobře situovaní a ten její manžel – pro mě cizí chlap – mi řekl: „Život máš za sebou, tak všechno prodej a jdi do domova důchodců.“ Oni si mysleli, že snad mám někde zakopaný zlatý cihly. Vyplatila jsem vše, co jsem s manželem za celý život naspořila, přes milion a půl to bylo určitě, a zůstala jsem úplně plonk,“ vylíčila Valentina Thielová.

Přesto všechno se život snažila brát s úsměvem a nadhledem. „Najednou zjistíte, že jste starý člověk, nesmíte se z toho zhroutit. Myslet optimisticky. Spousta lidí je na tom hůř. Důležitý je nebýt zbytečný,“ uzavřela herečka.

Zdroj