Životní úroveň pracujících českých občanů kvůli Fialově vládě letos klesla o desetinu. Hnutí SPD prosazuje zlevnění energií, poh...

5 měsíce starý 48
Životní úroveň pracujících českých občanů kvůli Fialově vládě letos klesla o desetinu. Hnutí SPD prosazuje zlevnění energií, pohonných hmot, potravin a bydlení a také snížení daní a zvýšení příjmů slušným občanům. Průměrná reálná mzda českých pracujících občanů se ve třetím čtvrtletí letošního roku po zohlednění inflace propadala nejvýrazněji v historii samostatné České republiky, a to meziročně o 9,8 procenta. Životní úroveň pracujících Čechů tedy letos klesla o desetinu. Je to v první řadě důsledek kroků škodlivé vlády Petra Fialy (ODS) a její zodpovědnost!

Příčinou výrazného propadu mezd je totiž strmý růst cen základních životních nákladů, primárně způsobený a neřešený Fialovou vládou. Přitom hrozí, že díky nečinnosti a nekompetentnosti vlády bude příští rok situace ještě horší, protože energeticky náročné provozy začnou propouštět zaměstnance a v důsledku vysokých cen energií podstatně klesnou i zisky firem napříč jednotlivými odvětvími hospodářství. Což je nevyhnutelně spojeno s dalším poklesem úrovně mezd.

Hnutí SPD opakovaně prezentuje své návrhy řešení této kritické situace. Na jedné straně musíme zastavit a snižovat inflaci prostřednictvím opatření na snížení cen energií, pohonných hmot, potravin a bydlení (kombinace cenových stropů a snížení nepřímých daní), na straně druhé je nutné zvýšit čisté příjmy domácností – zvýšením slev na dani a daňových zvýhodnění na nezaopatřené děti, razantním zvýšením důchodů hlavně nízkopříjmovým seniorům a invalidům a také všestrannou podporou pracujících rodin s dětmi (zvýšení rodičovského příspěvku, mateřské či porodného).

Pokud Fialova vláda současnou neutěšenou situaci ve společnosti nechce nebo neumí řešit, musí v zájmu státu odejít! I proto hnutí SPD v Poslanecké sněmovně začíná sbírat podpisy na svolání schůze, na které by se hlasovalo o vyjádření nedůvěry vládě Petra Fialy (ODS).

Zdroj