Zkáza. Chtělo se mi brečet. Nemohl jsem se dovolat ženě. Některé domy mají jen obvodové zdi, popsal místostarosta nejpostiženější obce

1 měsíc starý 14

Do čtvrtečního večera byla obec Hrušky nedaleko Břeclavi známá především díky zdejším vinicím a vinným sklepům. Nyní je to patrně nejpostiženější obec z těch, jimiž se ve čtvrtek prohnalo tornádo. Část vesnice v podstatě zmizela. Řada domů má jen obvodové zdi, některé jsou pryč úplně. O střechu a dokonce i o věž přišel místní kostel.

Situaci v obci popsal pro místní Deník místostarosta Hrušek a známý sommelier Marek Babisz. „Nemohl jsem se dovolat ženě. Takový svíravý pocit jsem ještě nikdy nezažil, protože jsem nevěděl, jestli je rodina v pořádku, jestli se jí něco nestalo. Naštěstí jsme v části Hrušek, která postižená nebyla, takže rodina byla v pořádku, popsal Marek Babisz pro Břeclavský deník.

Po ničivém tornádu obec zasáhlo jestě velmi intenzivní krupobití a déšť. Situace se v obci uklidnila až v pozdních večerních hodinách. Na radnici připravují pomoc pro lidi, kteří přišli o střechu nad hlavou.  „Musíme si stanovit priority a postupně začít s uklízením, rekonstrukcí obce a obnovením dodávek elektřiny a plynu a zabezpečením objektů, které byly poškozeny, uvedl místostarosta ve večerních hodinách s tím, že má informace o sedmi zraněných, z toho dvou těžce.

Aktuální informace z obce Hrušky, sousední Moravské Nové Vsi a dalších míst přineseme během dne.

Zdroj