Zmanipulovaná špinavá čubka, neudržel se Etzler na adresu radní Lipovské. Tohle nejde Tomáši, musel ho mírnit šéfredaktor Tabery

1 měsíc starý 9

Obrovská emoce v novinářských kruzích vyvolalo včerejší jednání Rady České televize, na kterém radní Hana Lipovská nařkla generálního ředitele ČT Petra Dvořáka z toho, že má střed zájmu. “Je to ohrožení podstaty veřejnoprávní televize,” uvedla ve svém projevu Lipovská, která poukázala na skutečnost, že Dvořák má podíl ve společnosti Gopas, od níž si televize objednala školení.

Podle pozorovatelů jde jen o pokračování snahy o odvolání ředitele Petra Dvořáka a instalaci někoho, kdo by byl vůči politikům shovívavější.

Rozruch vzbudila Lipovská i svým příchodem na jednání rady, kdy dorazila v doprovodu dvou policistů v civilu, kteří ji doprovázeli až i do budovy. Má jít o přidělenou ochranku, kterou prý radní dostala na základě výhrůžek, které jí chodí.

Na to reagoval šéfredaktor Respektu Erik Tabery. “Já vím, že v téhle zemi je možné vše, ale tomu se nechce věřit. Oni ukázali na vrátnici průkazy? Policie se přece nemůže podílet na politických akcích,” uvedl Tabery na Twitteru a rozpoutal diskuzi.

Do ní se zapojil i bývalý zpravodaj České televize v Číně a jeden z nejzkušenějších novinářů v České republice, Tomáš Etzler. “Ale ani s průkazama přece nemohou bez pověření vlézt, kam se jim zlíbí, zvlášť když si je tam přivede nějaká zmanipulovaná špinavá čubka, co ani není zaměstnankyní ČT,” napsal ostře Etzler na svůj Twitter.

Tato jeho slova okamžitě sdíleli jak příznivci, tak odpůrci Hany Lipovské a kauza byla na světě. Hyperkorektní Erik Tabery věděl, že je problém. “Tomáši, tohle nejde. Urážky do debaty nepatří.

Tomáš Etzler se ale nenechal: “Eriku, naprosto chápu tvůj argument. Sám se jím, alespoň tady, v drtivém počtu případů řídím. Zároveň věřím, že Lipovská a jí podobní a celý ten gang, co je řídí, představují pro ČR obrovské nebezpečí, a že slušnost ctí stejně jako fakta či fariplay hru, tedy nijak.

Foto: Česká televize

Zdroj