Změny v testování i pobytech na horách. Vláda schválila nová opatření proti covidu

1 týden starý 9

Ve školách se bude testovat antigenními sadami, v případě pozitivity pak přijde na řadu konfirmační PCR test. I zde bude platit pětidenní karanténa a izolace.

Upraveného režimu se dočkají lyžařské kurzy na horách. Na ty mohou odjet pouze děti, které mají negativní PCR test. V případě pozitivního testu musí daný žák kurz oželet, ostatní děti ale odjet mohou.

Vzhledem k sílící vlně omikronu chce Gazdík rovněž předložit na příští zasedání vlády legislativní návrh, kterým se navýší počet dnů ředitelského volna v době pandemie. „To umožní ředitelům škol flexibilně reagovat na lokální epidemickou situaci,“ doplnil ministr školství.

Co se týče dříve schváleného testování ve firmách, zde se pravidla prozatím nemění. Testovat se rovněž začne od 17. ledna.

Stejně tak se vláda rozhodla neměnit opatření, která se týkají hromadných akcí. Nadále tak platí 1000 lidí na kulturních a sportovních událostech, kde se sedí, a 100 lidí u akcí na stání.

Válek předpokládá, že čísla nakažených budou nadále stoupat i kvůli šíření nakažlivého omikronu. Klesat by mohla až ke konci února.

Podrobnosti připravujeme.

Zdroj