Zničující akce Ukrajinců. Z ruské lodi je Caesar salát, pochlubili se záběry z mise

před 2 měsíce 63

Ukrajinské ozbrojené síly ve spolupráci s ukrajinskou vojenskou rozvědkou HUR při operaci v Černém moři potopily ruskou výsadkovou loď Cezar Kunikov. Záběry sdílelo Hlavní ředitelství ukrajinské rozvědky na síti Telegram.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Putin chtěl „zmrazit“ válku na Ukrajině. USA návrh na příměří odmítly, tvrdí ruské zdroje

„Magura zničila Caesara – průzkumníci potopili velkou loď Černomořské flotily,“ uvedla rozvědka na Telegramu. Dodala, že loď byla napadena námořními údernými drony Magura V5 u pobřeží Krymu poblíž města Alupka. Magura V5 je ukrajinský víceúčelový bezpilotní člun schopný plnit různé úkoly od pozorování, pátrání, záchranu až po bojové mise.

Záběry sdílené na Telegramu ukazují, jak se zařízení blíží k lodi. Následně je vidět obrovský výbuch. „Cezar Kunikov obdržel kritické díry na levoboku a začal se potápět. Je symbolické, že ruský důstojník, po němž byla loď pojmenována, zahynul přesně před 81 lety,“ uvedla rozvědka. Podotkla, že jde o jedno z nejnovějších ruských plavidel, na jehož palubu se vejde 87 členů posádky.

Zničení lodi na síti X glosovalo ukrajinské ministerstvo obrany. „Ruská loď byla vylepšena na ponorku. Rybám z Černého moře bude určitě chutnat Caesar salát,“ uvedlo ministerstvo.

Přečtěte celý článek