Zpackaná záchranná akce? Po pádu Kellnerova vrtulníku mohlo být na živu více lidí

4 měsíce starý 10

Na světlo světa se dostává stále více informací o tragické nehodě, při které zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner a další čtyři lidé. Přežil jediný člen posádky, snowboardista a fotograf David Horváth. Ten zatím leží v kritickém stavu v nemocnici Anchorage a čeká se, zda bude moci k věci podat více detailů.

Američtí vyšetřovatelé se teď zaměřili na hypotézu, že bezprostředně po pádu vrtulníku mohlo žít více lidí. Pád stroje možná nebyl tak drtivý, aby zahubil všechny na palubě, což dokazuje přinejmenším to, že Horváth přežil.

Jako problematický moment se ukazuje především skutečnost, že hlášení o pádu vrtulníku dostali záchranáři až dvě hodiny poté, co se tak stalo. Lépe řečeno: dvě hodiny uplynuly od momentu, kdy helikoptéra s Kellnerem přestala vysílat satelitní trasovací signál a někdo na to zareagoval. Další hodinu potom trvalo, než se na místo dostala pomoc.

Záchranný tým potom uvnitř stroje našel živého Horvátha a další čtyři těla bez známek života. “Tělo pilota Zachary Russela leželo mimo stroj,” uvedl koordinátor vyšetřování Keenan Zerkel pro server adn.com. Nebylo však upřesněno, zda se muž z vraku dostal sám nebo byl vymrštěn.

Právě Russel původně neměl vrtulník pilotovat, ale zaskakoval poté, co jiný pilot dostal covid, jak uvedl člen představenstva PPF, Vladimír Mynář.

Vyšetřovatelé zatím nechtějí předbíhat a neuvedli, zda někdo pochybil. Hodně si slibují právě od výpovědi Davida Horvátha, který by mohl odpovědět na otázku, co přesně se stalo a také, zda pád přežilo více lidí, kteří pak podlehli následkům zranění.

Foto: Shutterstock

Zdroj