Zpěvačka Finková o bolestné ztrátě miminka: Nechtěla jsem ho uvrhnout do neštěstí

1 týden starý 8

Když bylo Finkové 35 let, čekala se svým tehdejším manželem Richardem Genzerem chlapečka. „Všechny testy jsem měla výborné a zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by mohlo být něco špatně. Pak mi můj gynekolog doporučil podstoupit amniocentézu (AMC, odběr plodové vody, pozn. red.), že se to v tomto věku běžně dělá, protože mohou být u miminka nějaké anomálie. Ještěže jsem na vyšetření šla,“ prozrazuje Finková v pořadu Povídej.

Právě díky vyšetření lékaři zjistili, že má miminko klinefelterův syndrom. „Mohou to mít jen chlapečci. Takové děti bývají lehce až středně mentálně postižené,“ popsala zpěvačka. Lékař jí tehdy dal den na rozmyšlenou. „Nebylo co rozmýšlet. Rozhodla jsem se pro umělé přerušení těhotenství,“ popsala Finková bolestivou zkušenost s tím, že nechtěla uvrhnout miminko do neštěstí.

ČTĚTE TAKÉ: Zemřel slavný zpěvák Bobby Caldwell. Jeho hit zbožňují fanoušci napříč generacemi

„Na světě se rodí tolik postižených lidí, u kterých se to bohužel neohlídá. To, co se stalo mně, se může stát i 25leté holce, která může mít skvělé výsledky, ale pak přivede na svět někoho, kdo buď o něm nebude vědět, nebo bude nešťastný. Nešťastná je pak i celá rodina. Podle mě si takový člověk života neužije, ani jeho rodina,“ doplnila Finková.

Rozhodnutí nikdy nelitovala

Přiznala také, že si zprvu myslela, že jí těhotenství přeruší uměle, ona ale nakonec musela rodit. „Myslela jsem, že mě uspí, probudím se a bude po všem. Ale byl to normální porod, vyvolali mi kontrakce a normálně jsem rodila. Kamarádka mi říkala, ať se na miminko nedívám, ona si totiž prožila úplně to samé. Poslechla jsem. Akorát bylo docela blbý, že druhý den jsem měla laktaci, a to mi bylo líto. Museli mě obvazovat mokrými hadry a dát prášek, abych ztratila mléko,“ popsala.

S bolestivou zkušeností se naštěstí dokázala vyrovnat. Svého rozhodnutí nikdy nelitovala. „Stalo se mi mockrát, že jsem si na něj vzpomněla a bylo mi to líto, ale neudělala bych to jinak. Navíc už jsem jedno děťátko měla, tehdy už čtyřletou Viktorku. Věděla jsem, že otěhotním znovu a budeme mít ještě miminko. Ale bylo mi líto toho děťátka, zmařeného života. Ale on by to žádný život ani nebyl,“ dodala.

Muzikálová zpěvačka Linda Finková v rozhovoru s moderátorkou Radkou Červinkovou zavzpomínala také na své dětství či vztah s Richardem Genzerem. Celý rozhovor si můžete poslechnout v premiérovém dílu pořadu Povídej v neděli 19. března od 21:25 na CNN Prima NEWS.

Zdroj