Zrekonstruovaný obchodní dům Máj v Praze se dnes otevírá pro veřejnost

před 4 týdny 66

foto Otevření zrekonstruovaného obchodního domu Máj, 20. června 2024, Praha.

Praha - Zrekonstruovaný obchodní dům Máj na rohu Národní a Spálené ulice v Praze se dnes otevře pro veřejnost. Návštěvníkům v devíti patrech nabídne obchody, restaurace, zábavní centrum a střešní vyhlídkovou terasu. Rekonstrukce začala v polovině roku 2022 a stála 4,5 miliardy korun.

V prvním podzemním patře bude prodejna Tesco. První a druhé patro obsadí restaurace a kavárny, ale také například květinářství, různé doplňky nebo drogerie. Ve třetím a čtvrtém patře bude zábavní centrum. V oddělení Levels budou například stovky počítačových arkádových her, závodní simulátory, minigolf, šipky či biliár.

V pátém patře se pak pro menší děti otevře zábavní park Lvíčkov. Šesté patro bude zasvěcené historické expozici Back in Time (Zpátky v čase) a do sedmého patra budou moci fanoušci superhrdinů a komiksů jít navštívit obchod Heroes Park. V osmém patře otevře restaurace Fly Vista s výhledem na Prahu a v posledním, devátém patře byly vystavěny panoramatické terasy.

Na fasádu obchodního domu Máj na pražské Národní třídě dělníci už dříve namontovali dva několikametrové pohyblivé motýly od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. Pražští památkáři umístění plastik na Máj povolili na jeden rok. V uplynulých týdnech instalaci kritizovali někteří odborníci.

Vlastníkem objektu je od začátku roku 2019 developerská společnost Amadeus Real Estate.

Přečtěte celý článek