Zvládne kabinet pivní diplomacii?

1 měsíc starý 26

Součástí balíku sankcí, které Peking vloni uvalil na svého dlouholetého obchodního partnera Austrálii poté, co si dovolila kritizovat genocidu Ujgurů, byl zákaz importu australských vín. Australští vinaři a obchodníci však dokázali obratem plně využít vlny sympatií po celém světě k tomu, aby své ztráty minimalizovali. Manévr Pekingu určený k zastrašení Melbourne byl tedy využit jako příležitost k tomu zbavit se nebezpečné závislosti na imperialistickém vyděrači. Lekce, která je pro Čechy rozhodně k zamyšlení.

Jestliže výzvy šéfa projektu "Střízlivé Rusko" (?!?) nezůstanou oslyšeny, univerzální ministr Havlíček dostane příležitost předvést, že jeho invence a schopnost improvizace se netýkají jen pokusů vpašovat Rosatom do tendru na dostavbu Dukovan, ale že také dokáže České republice v něčem prospět. Že napře síly a spolu s univerzálním ministrem č. 2 Hamáčkem zpropagují Česko v zahraničí natolik, abychom mohli napodobit výkon australských vinařů. Že zajistí, abychom pivo dostali v patřičném množství z Ruska na Západ či do prosperujících rozvojových zemí.

Ze země, kterou velký kormidelník v Kremlu kvůli imperiálním cílům řídí k ekonomickému izolacionismu a hlubokému propadu životní úrovně obyvatel (pdf), na trhy, které vykazují alespoň nějakou perspektivu.

Je ovšem pravda, že s image vidlácké republiky, ve které i z nejvyšších míst zaznívá otevřená obhajoba rasismu, budou mít oba ministři mnohem těžší úkol než jejich australští kolegové.

Otevřte víno s klokanem a v klidu vyčkejte, co z této vlády vypadne...

Zdroj