Zvrat u zmizelé ženy z Liberce. Má být obětí vraždy v Praze, nebezpečný muž je na útěku

1 měsíc starý 210

Detektivové z hlavního města od neděle pátrají po 42letém Petru Krausovi. Je podezřelý z toho nejzávažnějšího trestného činu – vraždy. Podle informací Krimi zpráv vyjížděli kriminalisté pozdě večer do ulice Na Poříčí. V jednom z hotelových pokojů pak měli najít ženu bez známek života.

ČTĚTE TAKÉ: Šlo tragické smrti Terézie zabránit? Lidé pod mostem slyšeli pláč, vzkaz ze školy dojímá

„Na žádost Policie České republiky jsme vyjížděli k násilnému úmrtí mladé ženy v hotelu na Praze 1. Vzhledem k tomu, že už z telefonátu bylo zřejmé, že se jedná o zranění neslučitelná se životem, na místo vyrážel pouze koroner,“ uvedla mluvčí záchranářů Jana Poštová.

Hledaný muž je podle policistů nebezpečný a ozbrojený, proto varují, aby se ho lidé v žádném případě nesnažili sami zadržet. Pokud ho někde potkáte, rozhodně s ním ani nekomunikujte, rovnou volejte na tísňovou linku a počkejte na příjezd policistů.

„Po činu muž nasedl do vozidla poškozené a odjel neznámo kam. Registrační značka tohoto vozu je 5L7 9685 a jedná se o modrou Škodu Scala,“ informoval policejní mluvčí Jan Rybanský.

Podezřelý u sebe měl nosit zbraň

Podle informací Krimi zpráv má Petr Kraus pocházet z Lázní Libverda. Mezi místními se mluví o tom, že u sebe nosil zbraň, kterou se často i chlubil. „Já jsem ho viděl zdálky někdy na zahradě, přijel sem jednou, dvakrát, pozdravil jsem ho a to je všechno,“ prohlásil jeden z obyvatel Lázní Libverda. „Já jsem ho viděla jednou v životě na plese, byl ke mně docela milý. Pracoval tady jako skladník,“ doplnila další z místních.

Podle vyšetřovatelů může být kdekoliv v republice a není vyloučeno, že už odjel i za hranice. Podle zjištění Krimi zpráv má být zavražděnou mladá žena z Liberecka. Po ní policisté vyhlásili v sobotu pátrání, její zmizení nahlásil přítel.

Žena měla odjet na služební cestu, domů už se ale nevrátila a měla i vypnutý telefon. „Pátrání po pohřešované ženě jsme odvolali, protože jsme ji našli. (…) V tuto chvíli k této pátrací relaci více informací sdělit nemůžeme,“ sdělila policejní mluvčí Ivana Baláková.

Na pracovní cestu měla odjet stejným typem auta, ve kterém měl muž po vraždě zmizet. Vše tedy nasvědčuje tomu, že o život přišla právě ona. Z oficiálních zdrojů informaci ale zatím nikdo nepotvrdil.

Zdroj