Arsenal remizoval ve šlágru s Manchesterem City, využil toho Liverpool a vede

před 1 měsíc 35

Reuters

O dva body před londýnský celek se posunul Liverpool po obratu v domácím utkání s Brightonem a výhře 2:1. "Citizens" jsou o tři body zpět na třetí pozici.

V duelu Manchesteru City s Arsenalem byli domácí aktivnější, žádnou velkou gólovou příležitost ale diváci za celý zápas neviděli.

"Citizens" na procentuální držení míče vyhráli 72:28 a na střely 12:6, pouze jeden jejich pokus však mířil mezi tři tyče.

"Kanonýři" v lize bodovali na stadionu Etihad po sedmi zápasech. Manchester remizoval podruhé za sebou, v minulém kole hrál 1:1 v Liverpoolu. Všem třem týmům na špici tabulky zbývá odehrát do konce soutěže devět utkání.

Brighton poslal do vedení už po 87 sekundách hry Welbeck výstavní ránou z hranice vápna. V 27. minutě srovnal po rohovém kopu Díaz a obrat dokonal v 65. minutě Salah po Mac Allisterově nezištné kolmici do pokutového území.

Egyptský kanonýr dal 16. ligový gól v sezoně a ztrácí dva na nejlepšího střelce Haalanda z Manchesteru City.

Liverpool zaznamenal 300. soutěžní vítězství pod vedením kouče Kloppa, který po sezoně ve funkci po devíti letech skončí.

Anglická fotbalová liga - 30. kolo:

Liverpool - Brighton 2:1 (27. Díaz, 65. Salah - 2. Welbeck), Manchester City - Arsenal 0:0.

1. Liverpool 29 20 7 2 67:27 67
2. Arsenal 29 20 5 4 70:24 65
3. Manchester City 29 19 7 3 63:28 64
4. Aston Villa 30 18 5 7 62:42 59
5. Tottenham 29 17 5 7 61:43 56
6. Manchester United 29 15 3 11 40:40 48
7. West Ham 30 12 8 10 49:54 44
8. Newcastle 29 13 4 12 63:51 43