Skvělí Češi zastínili Malkina i Crosbyho. Pastrňák překonal hranici 40 gólů

před 1 měsíc 52

Reuters

Pastrňák svým jubilejním gólem poslal Boston do vedení 1:0 ve 23. minutě, kdy se uprostřed hřiště tvrdě opřel do puku a nedal brankáři Alexi Nedeljkovicovi šanci zasáhnout. Nejproduktivnější český hráč v NHL nasbíral alespoň 40 branek i v minulé sezoně (61) a v ročnících 2019/20 (48) a 2021/22 (40).

Zacha zvýšil ve 33. minutě v přesilové hře, když pohotově usměrnil puk před brankou nad rameno gólmana Pittsburghu. V 56. minutě vyzval Pastrňák přihrávkou z pravého kruhu ke skórování najíždějícího Zachu, který protlačil puk za Nedeljkovice a zaznamenal 17. trefu v sezoně. Boston vyhrál potřetí z posledních čtyř zápasů a dál se přetahuje o první místo v soutěži s Floridou.

Nečas otevřel ve 13. minutě skóre zápasu v přesilové hře po přihrávce Teuva Teräväinena, který si připsal v utkání dvě asistence a v závěru trefou do prázdné branky zpečetil výhru Hurricanes.

Carolina uspěla počtvrté z posledních pěti zápasů a ve Východní konferenci je na čtvrtém místě.

Nashville zvítězil v Columbusu 2:1 a bodoval v jedenáctém utkání v řadě. Rozhodující gól dal ve 45. minutě Luke Evangelista, který skóroval i o den dříve proti Buffalu. Kevin Lankinen pochytal 32 střel Columbusu, překonal ho pouze Alexandre Texier v úvodu druhé třetiny. Brankář domácího týmu Daniil Tarasov si připsal 47 zákroků.

Buffalo po sérii tří porážek zdolalo Edmonton 3:2 po samostatných nájezdech, které rozhodl Alex Tuch.

Buffalo - Edmonton 3:2 po sam. nájezdech (1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)

Branky: 16. T. Thompson, 52. Bryson, rozhodující sam. nájezd Tuch - 1. R. McLeod, 15. Foegele. Střely na branku: 27:32. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: Luukkonen, 2. T. Thompson, 3. Bryson (všichni Buffalo).

New Jersey - Carolina 2:4 (0:1, 1:0, 1:3)

Branky: 36. Hischier, 60. Meier - 13. Nečas, 43. Kotkaniemi, 59. Svečnikov, 60. Teräväinen. Střely na branku: 25:26. Diváci: 16.514. Hvězdy zápasu: 1. Kotkaniemi (Carolina), 2. Hischier (New Jersey), 3. Kočetkov (Carolina).

Columbus - Nashville 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)

Branky: 22. Texier - 13. Sherwood, 45. Evangelista. Střely na branku: 33:49. Diváci: 17.602. Hvězdy zápasu: 1. Tarasov (Columbus), 2. Lankinen, 3. Evangelista (oba Nashville).

Boston - Pittsburgh 5:1 (0:0, 3:0, 2:1)

Branky: 33. a 56. Zacha (na druhou Pastrňák), 23. Pastrňák (Zacha), 39. Marchand, 50. DeBrusk - 43. Letang. Střely na branku: 22:40. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Swayman, 2. Zacha, 3. DeBrusk (všichni Boston).