Hronek jako zeď. Český obránce se blýskl čtyřmi zblokovanými střelami

před 1 měsíc 49

Reuters

Vancouver do utkání dobře vstoupil, v čase 2:44 vedl o dva góly a na začátku prostřední třetiny zvýšil na 3:0.

Colorado, které mělo střeleckou převahu 34:21, odstartovalo otočku brankou tři vteřiny před druhou sirénou a ve třetím dějství si vynutilo prodloužení. Obrat završil Valerij Ničuškin tečí v přesilové hře.

Také Edmonton proti Washingtonu dobře začal a v 7. minutě měl dvoubrankový náskok. O ten sice rychle přišel, ale poté přišly chvíle Hymana, který hattrickem mezi 12. až 40. minutou zařídil klíčový trhák Oilers, kteří nakonec vyhráli 7:2.

Hrdina zápasu dal už 46 branek v sezoně, lepší je pouze Auston Matthews z Toronta s 54 trefami. Na vítězství Oilers se podílel Leon Draisaitl čtyřmi body (1+3) a Connor McDavid třemi (1+2).

Nashville zvítězil ve Winnipegu 4:2 a bodoval ve třináctém utkání v řadě. Základ úspěchu položil už v úvodní třetině, kterou vyhrál 2:0.

Na začátku poslední části odskočili Predators během 22 vteřin na 4:0. Winnipeg překonal Juuse Sarose poprvé až v 54. minutě a výsledek ještě zkorigoval jedenáct sekund před koncem.

První hvězdou zápasu byl vyhlášen Filip Forsberg, který vstřelil rozdílovou branku. Nashville získal v posledních třinácti zápasech 24 z 26 možných bodů.

St. Louis doma Los Angeles 3:1. Na straně poražených plnil David Rittich roli náhradního brankáře, přestože minule vychytal čisté konto.

Teď však dostal přednost Cam Talbot, který inkasoval první dva góly zápasu na přelomu úvodní a druhé třetiny. Domácí zvýšili v 51. minutě na 3:0 a první hvězda zápasu Jordan Binnigton, který kryl čtyřicet střel, přišel o čisté konto až sedm minut před koncem.

Výsledky NHL:

St. Louis - Los Angeles 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Branky: 18. Toropčenko, 22. Neighbours, 51. Saad - 54. Kempe. Střely na branku: 30:41. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. Binnington, 2. Neighbours, 3. Hayes (všichni St. Louis).

Winnipeg - Nashville 2:4 (0:2, 0:0, 2:2)

Branky: 54. Iafallo, 60. Appleton - 7. Nyquist, 15. Sherwood, 42. F. Forsberg, 42. Zucker. Střely na branku: 29:38. Diváci: 13.331. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. Josi, 3. Saros (všichni Nashville).

Edmonton - Washington 7:2 (3:2, 2:0, 2:0)

Branky: 12., 35. a 40. Hyman, 5. Draisaitl, 7. McDavid, 51. Foegele, 51. C. Brown - 9. Mirošničenko, 11. McMichael. Střely na branku: 37:25. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Hyman, 2. Draisaitl, 3. McDavid (všichni Edmonton).

Vancouver - Colorado 3:4 v prodl. (2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)

Branky: 1. J.T. Miller, 3. Michejev, 25. Zadorov - 40. Rantanen, 44. MacKinnon, 49. Colton, 61. Ničuškin. Střely na branku: 21:34. Diváci: 18.880. Hvězdy zápasu: 1. Rantanen (Colorado), 2. J.T. Miller (Vancouver), 3. MacKinnon (Colorado).

5. St. Louis 66 34 3 29 187:201 71
6. Minnesota 66 32 7 27 208:216 71
7. Arizona 66 26 5 35 193:222 57
8. Chicago 66 18 5 43 145:235 41