Takhle pálí Češi. Podívejte se na Hložkovu trefu i Schickův vítězný milimetrový gól

před 1 měsíc 44

Reuters

Adam Hložek nastoupil teprve potřetí v základní sestavě Bayeru a za důvěru se trenérovi Xabimu Alonsovi odvděčil ve 40. minutě.

Brankář Freiburgu Noah Atubolu za stavu 1:1 ještě zakročil proti Grimaldovi, jenže míč dostal jen k Patriku Schickovi. I jeho pokus zblokoval, ovšem u balonu byl nejrychleji Hložek a napálil ho do sítě.

Český reprezentant si připsal druhý úspěch v bundesligovém ročníku, ve kterém dosud zasáhl do 21 zápasů.

Schick pak v 53. minutě po rychlém brejku usměrnil centr Jeremieho Frimponga milimetrově přesně tak, že se míč odrazil od tyče, putoval po brankové čáře a od druhé tyče skončil v síti.

Pro českého kanonýra to byla čtvrtá ligová trefa v sezoně a jeho zásah byl po snížení domácích nakonec vítězný.

Schick tak navázal na vystoupení v osmifinále Evropské ligy s Karabachem, v němž v prvním duelu zařídil v nastavení remízu a ve čtvrteční odvetě dvěma góly v nastavení postupovou výhru.

Leverkusen nenašel přemožitele už ve 38. soutěžním utkání v řadě.

Klubové rekordy vylepšil také 22. ligovým vítězstvím v sezoně a šestou venkovní výhrou za sebou.

Schick zůstal na trávníku do 76. minuty, Hložek si šel odpočinout o sedm minut později.