Východ a sever Česka zasáhne zřejmě v neděli a pondělí silný vítr. V nárazech dosáhne místy rychlosti až 110 kilometrů za hodinu, tedy síly vichřice. Vyplývá to z výstrahy, kterou v sobotu vydal Český hydrometeorologický ústav, a předpovědi počasí.

Praha 16:56 26. prosince 2020

Východ a sever Česka zasáhne zřejmě v neděli a pondělí silný vítr. V nárazech dosáhne místy rychlosti až 110 kilometrů za hodinu, tedy síly vichřice | Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Výstraha před větrem platí od nedělních 10.00. Silný vítr se pak může objevit po zbytek neděle i celé pondělí. Nejprve zasáhne sever Čech - severovýchodní část Ústeckého kraje, celý Liberecký kraj a sever Královéhradeckého kraje.

V polovině ledna se podle meteorologů znovu oteplí. Zaprší i na horách

Číst článek

V neděli odpoledne a večer bude vát silný vítr také ve východní části Čech a na západě a severu Moravy a Slezska. V pondělí pak zasáhne celou Moravu a Slezsko, zatímco na severu a východě Čech bude během dne postupně ustávat.

Na Českomoravské vrchovině a na severu země bude mít vítr v neděli podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu rychlost až 90 kilometrů za hodinu. Na horách na severu Česka může rychlost větru dosáhnout dokonce až 110 kilometrů za hodinu. Stejně vysokou rychlost může mít vítr v nárazech také v pondělí na horách ve východní polovině republiky.

Meteorologové doporučují lidem, aby kvůli větru zajistili okna a dveře a upevnili volně položené věci venku. Hrozí pády stromů a větví či elektrického vedení. Lidé by proto podle meteorologů měli omezit také jízdy autem, výlety do lesů a hor a celkově pohyb venku, nebo jezdit s maximální opatrností.

ČTK

Nejčtenější

24 hodin 3 dny týden

Nejnovější články

Meteorologové varují před silným větrem na východě a severu. Místy dosáhne až 110 kilometrů v hodině

Češi změnili během koronakrize nákupní zvyklosti. Přes e-shopy kupovali potraviny, drogerii i vitaminy

Děti samoživitelky z Liberce obdaroval cizí muž z Prahy. O jejích problémech slyšel v rozhlase

Ukončí Češi medailový půst? Hokejová dvacítka zahájí juniorský šampionát proti Švédsku

Manchester United přišel o vítěznou venkovní sérii, Leicesteru v závěru vystřelil bod Vardy

Pochvala i kritika za útoky. Někteří čeští politici reagují na prezidentovo vánoční poselství

Aktuální témata

Koronavirus, Druhá vlna koronaviru, Lockdown, Film, Koronavirus USA, Koronavirus v Česku, Statistika nehod, Můj rozhlas, Vinohradská 12, SK Slavia Praha, Petra Kvitová, Parlamentní volby 2021, Euro 2020, Prezidentské volby USA 2020, Počasí, Miloš Zeman, Andrej Babiš, Seznam ministrů, Zprávy z domova, Zprávy ze světa, Datová žurnalistika, SPORT - rychlé zprávy, Fotbal online, Hokej online, KLDR, Předvolební průzkumy, Afghánistán, Rychlé sportovní zprávy, Gabriela Koukalová, Sýrie, Bramborový salát, Bitcoin, Ester Ledecká, EURO 2020, ZŠ Plynárenská Teplice, Sucho, Izrael, Real Madrid, Kim Čong-un, Donald Trump, Nemocnice na Bulovce, Andrea Vrbovská, Tomáš Horáček, Zuzana Čaputová

Doporučujeme

Prostudujte si kompletní obvinění kauzy Čapí hnízdo 6 společenských tříd. Do které patříte vy? Kdo šíří dezinformace? Našli jsme vlivné i pěšáky 130 tváří. Ptali jsme se, kdo a proč přišel demonstrovat